Budoucnost tvoří naše myšlenky, slova a činy v přítomnosti. Karty mohou být brány jako nástroj duchovního vedení – nabízí vhledy a širší pohled na věc, ale nemohou přesně určit, co se opravdu stane. Výklad karet se může použít k vyjasnění skrytých aspektů našeho směřování. Práce s kartami podporuje lepší spojení s naší intuicí, proto doporučuji pořídit si vlastní karetní sadu a pracovat s ní osobně, dle své potřeby.
Karty si můžete vykládat např. pro každý den jednu,která nese hlavní téma, nebo zaměřit výklad na to, co nejvíce potřebuji pochopit. Karetní sady mohou být i cíleně zaměřené na posílení sebedůvěry ( např.sada Dokážu to! ), sebelásky ( Karty sebelásky ). Tyto vykládací karty mívají krásné obrázky, které potěší naši duši a hlavně si při jejich výkladu vytvoříme tu vzácnou chviličku jen a jen pro sebe. Afirmační karty ( s podporujícími, pozitivně laděnými větami ) je vhodné si vystavit do míst, kde se během dne často vyskytujeme a nechat je tak působit na sebe dlouhodobě.

Sama mám několik krásných karetních sad, které používám dle své nálady a potřeby pro směřování dotazů ( např. Karty Bohyní pro spojení s ženskou energií, Nanebevzaté mistry a Archanděly pro všeobecné otázky, Jednorožce a Víly pro spojení s přírodou, archanděla Rafaela pro léčení,…). Velmi zajímavá je Mapa andělských znamení, ve které se dají dotazy zacílit do různých oblastí ( kariéra, rodina, láska, domov, zdraví, děti,…).

Pořád je ale dobré vnímat, že svůj osud a budoucnost si tvoříme my sami svými postoji a rozhodnutími.