Masáž – je snad nejstarší způsob léčby, hlavně v Orientu lidé všech věkových skupin již odedávna využívají blahodárného účinku masáží. Při masáži jde vlastně o pohlazení. To, se kterým se setkáváme od nejútlejšího dětství (od narození) a které nás provází celým životem. Hladíme děti, partnera, rodiče, domácí mazlíčky i sama sebe (automaticky pohladíme místo, kam se udeříme, spánky, když bolí,…) A také jsme hlazeni. Ale nechat se masírovat bylo v Evropě dlouho tabu. V evropské kultuře se systém péče o tělo masáží rozšířil poměrně nedávno.

Při masáži se rozvíjí schopnost empatie (vcítění) do druhého člověka, není to tedy jen proces fyzický, ale dochází i k psychické výměně. Proto je důležitá jistota, klid, přívětivost terapeuta a jeho ukotvení ve vlastním středu. Pak se jistě dostaví ten správný účinek masáže – a to ten, že klient odchází odpočat a uvolněn nejen tělesně, ale i duševně. A právě pocit pohody, harmonie a štěstí spouští samoozdravné procesy těla.

Masáž může být dle svého účinku buď zklidňující nebo stimulující. Liší se různou intenzitou, technikou provedení a rychlostí doteků, dle stavu, kterého chceme dosáhnout. Nejčastěji je to stav uvolnění, odpočinku a relaxace. Naopak sportovci před výkonem rádi využijí stimulace, prohřátí a připravení svalů na budoucí námahu a po sportu zase zklidnění a uvolnění svalů.

Masáž s pomocí speciálních molitanových míčků je technika převzatá z rehabilitace, kde je nejčastěji využívána k léčbě dětí s dechovými obtížemi (bronchitidou, astmatem, …) a u ostatních pro měkké mobilizace s pomocí míčků, stimulace konkrétní oblasti při cvičení, při technikách měkkých tkání a jako všestranná cvičební pomůcka.

CENA:
do 15 min = 150,-Kč
do 30 min = 300,-Kč
do 45 min = 450,-Kč
do 60 min = 600,-Kč
Slevy na permanentky, rodinné pasy a senior pasy, více info v ceníku.